Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump

Mirabela Grădinaru, alături de Brigitte Macron și de Olena Zelenska, la Summitul „Pregătind viitorul împreună”, organizat la Casa Albă, la inițiativa Melaniei Trump
Scris deDaniel Onescu
Publicat26 mar. 2026, 08:39
Actualizat26 mar. 2026, 08:40
Partenera președintelui Nicușor Dan, Mirabela Grădinaru, a participat miercuri la Summitul internațional „Pregătind viitorul împreună”, desfășurat la Casa Albă, la inițiativa Primei Doamne a Statelor Unite ale Americii, Melania Trump. Evenimentul a reunit soțiile unor lideri politici importanți, printre care Brigitte Macron, soția președintelui Franței, și Olena Zelenska, Prima Doamnă a Ucrainei.
Citește și
- 10:22Rusia a lovit din nou sudul și centrul Ucrainei. Cel puțin 9 oameni au murit, iar peste 30 au fost răniți
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 14:48Netanyahu, scos din minți? Acordul care îl pune pe jar pe liderul de la Ierusalim
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din SUA și pe Google News

























