20.000 de angajați din Sănătate ies astăzi în stradă: PROTEST masiv împotriva noii legi a salarizării

Protest al angajaților din Sănătate
Scris deRealitatea din SUA
Publicat3 iun. 2026, 07:43
Actualizat3 iun. 2026, 13:00
Sursărealitatea.net
Începe cel mai mare protest al angajaților din sănătate față de noua lege a salarizării! De la ora 10, aproape 20 de mii de angajați din sistemul medical își vor striga nemulțumirile în fața Guvernului.
Citește și
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 18:04Negocieri la nivel înalt: SUA și Iranul ar putea semna un acord preliminar în următoarele ore
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din SUA și pe Google News



























